אודותאולם הכושרהבריכותספאחוגיםתזונאיתגלריהצור קשר
בריכת גורדון המחודשת
 
גורדון ההיסטוריתגורדון ההיסטורית
גורדון ההיסטוריתגורדון ההיסטורית
גורדון כיוםגורדון כיום
גורדון כיוםגורדון כיום
גורדון כיוםגורדון כיום
גורדון כיום

מאז ועד היום...

המילים בריכת גורדון מעלות געגועים בקרב תל אביבים רבים, אשר נזכרים איך חמקו מהלימודים על מנת ליהנות מהבריכה, איך העבירו שעות ארוכות במשחקי שש בש תחרותיים, איך השכימו קום לשחיית בוקר מרעננת ומעוררת ואיך נפגשו שם בחשאי עם אהבת נעוריהם. בריכת גורדון, אשר ממוקמת בתל אביב, על הטיילת, ומול מפרץ המרינה המדהים, הוקמה לפני יותר מ-50 שנה, בשנת 1956. באותה תקופה, החלום להקים אזור נוח לשחייה ממש מול הים, בכדי ליהנות מיתרונותיו ומבלי לסבול מהגלים והחולות, הוא זה שהביא את שמרל (שמריהו) סטולץ האמיץ, להקים את בריכת גורדון. בריכה אשר הפכה ברבות השנים לסמל ומופת בעיר תל אביב.
 
 

בריכת גורדון בשיאה

עד היום איש לא יודע לומר מה גרם לפרץ האהבה לבריכת גורדון, אולי זה היה עניין של הרגל, אולי עניין של נוחות, אולי דווקא בגלל המים המלוחים והצלולים העשירים במינרלים, או הנוף המשגע, אולי בגלל שבבריכת גורדון לא היה הבדל בין עשיר לעני, בין מפורסם לאדם מן השורה, ואולי דווקא בגלל שהוודקה זרמה שם כמו מים, והנפש המשוחררת של האדם נראתה למרחוק.
כך או כך, על דבר אחד אין עוררין: בכל יום, מעלות השחר ועד לשעות הערב המאוחרות, גם בקיץ הלוהט וגם בגשם הסוער, שימשה בריכת גורדון כמקום התכנסות של כל המי ומי בתל אביב, ולמרות שהבריכה התאימה לכל שכבות האוכלוסייה, ידוענים רבים בחרו להיפגש דווקא בה, עד כי היו לא מעט ימים בהן היתה הבריכה בתפוסה מלאה.
 
 

היי, מישהו שומע אותי

לקראת שנת 2006, החלו מעטים לפקוד את המקום, והבריכה נפתחה רק שלושה חודשים בשנה, את הבריכה כבר לא היה ניתן לשפץ עקב חוקי שימור הסביבה ומצבה הפיזי של בריכת גורדון הפך לבלתי ראוי.
 
השנים היפות של בריכת גורדון עמדו לקמול, עת בעליה הפרטיים לא היה מסוגל להמשיך ולתחזק אותה. עיריית תל אביב-יפו, אשר פועלת כל העת לשיפור והידור פני העיר לרווחת התושבים, בחרה לשפץ את בריכת גורדון והאזור הסובב אותה, ולהפוך אותה שוב למוקד עלייה לרגל.
 
 

מחזירים עטרה ליושנה

בהשקעה כספית אדירה, הפכה בריכת גורדון לאחת הבריכות היפות באזור המרכז. מתחם הבריכה צומצם ורוצף דקי עץ איכותיים, סככת צל הוספה לבריכת הפעוטות ושביל אופניים שמגיע עד לבריכה נסלל בטיילת. 
ב-01.08.11 נפתח אולם הכושר החדש והיוקרתי בו הושקעו מחשבה ותכנון מרובים על מנת להפוך אותו לאולם הכושר מהמפוארים והמתקדמים בעיר. באולם הכושר תמצאו את המכשור הטוב ביותר של החברות המובילות בעולם וצוות מדריכים מקצועי ומיומן. רק המים נשארו כפי שהיו- מי תהום מליחים עשירים במינרלים הנשאבים מבארות בעומק של כ- 150 מטר.

 
מאז יולי 2009, עת אבן השיפוץ האחרונה הונחה במקומה, נהנית הבריכה מהכרה בינלאומית ומנהירה של מבקרים רבים, ותיקים וצעירים, משפחות וילדים, שכולם רוצים לגלות, מהו הסוד הגדול של בריכת גורדון המחודשת. 
 
בריכת גורדון
סקירה היסטורית
שעות פעילות
צור קשר
בניית אתרים בניית אתרים
בריכת גורדון | כל הזכויות שמורות@2011
טל': 03-7623300 | פקס: 03-7623310 | מייל: info@gordon-pool.co.il |